Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

     Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv           Tarsus Medya Listesi        Misafirlerimiz        Rss Listesi  
 

ŞEHİR EŞKİYASI BASINA SALDIRDI - MEDYAD

 
 ŞEHİR EŞKİYASI BASINA SALDIRDI

ŞEHİR EŞKİYASI BASINA SALDIRDI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 06.10.2013 - 21:42:17 


ADIYAMANDA ŞEHİR EŞKİYALIĞI


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Adıyaman ziyareti sırasında basın mensuplarının, Adıyaman Belediyespor eski teknik heyeti ve futbolcuları tarafından darp edilmesini kınayan Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’dan sorumlular hakkında gerekli işlemi yapmasını istedi.
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un kürsüye çıktığı sırada, 6 yıl önce belediyeye ait bir aracın altında kalarak hayatını kaybeden çocuğundan dolayı yazdığı mektubu Kurtulmuş’a vermek isteyen bir vatandaşın, Belediye personeli tarafından tartaklanmasını görüntüleyen İhlas Haber Ajansı Adıyaman muhabiri Cihan Kizir ile Mercan TV muhabiri Nazım Keleş’in, aynı şahıslar tarafından darp edilmesini kınayan Aslan, olayda kamerası kullanılamaz hale gelen ve parmağı kırılan Mercan TV muhabiri Nazım Keleş ile İHA muhabiri Cihan Kizir’e yapılan saldırının basına yapılan bir saldırı olduğunu dile getirdi.
Olayın affedilemez ve açıklanamaz olduğunu, sorumluların en kısa sürede adli mercilere hesap vereceğini de sözlerine ekleyen Aslan, “Cumartesi günü ilimize bir dizi ziyaretler düzenlemek için gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un TPAO’da katıldığı İl Danışma Meclisi Toplantısında kendisine mektup vermek isteyen mağdur bir vatandaşın belediye çalışanı olduğunu öğrendiğimiz birkaç zorba tarafından tartaklanması ve bunu görüntülemeye çalışan basın mensuplarının da yine aynı zorbaların saldırısına uğrayarak darp edilmesi bizleri derinden üzmüştür. Camiamızın iki genç mensubuna karşı yapılan bu fiili saldırıyı sert bir şekilde kınıyor, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’dan sorumlular hakkında ivedi bir şekilde gerekli işlemi yapmasını istedi. Olaydan hemen sonra gelen bir telefon ile olay yerine giderek durum hakkında bilgi aldım ve kamerası kırılan Mercan TV muhabiri Nazım Keleş’in belediyeye yakın bir isme kavga anında emanet ettiği kamerasının içinde bulunan kasetin belediye yetkilileri tarafından alındığını öğrendim. Durum üzerine kasetin getirilmesini aksi halde toplantı devam ederken durumu Numan Kurtulmuş’a ileteceğimi söyleyince kaset birkaç dakika içerisinde elimize ulaşıldı. Kasette yer alan görüntüleri izlediğimizde olayın başrolünde Adıyaman Belediyespor’un eski birkaç teknik heyeti ile sporcusunun bulunduğunu açıkça gördük. Ayrıca Temizlik İşleri Müdürünün oğlunun da karıştığı darp olayı sonucunda parmağı kırılan ve kamerası kullanılamaz hale getirilen Mercan TV muhabiri Nazım Keleş, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gördüğü tedaviden sonra darp raporu alarak saldırganlardan şikayetçi oldu. Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti olarak bizim de bu davanın sonuna kadar dahili olacağımızı ve genç meslektaşlarımızı yalnız bırakmayacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. AGAD olarak yaklaşık 2 ay önce ASU TV Genel Yayın Yönetmeni Zekeriya Polat’a yapılan fiziki saldırıda nasıl bu arkadaşımıza destek olduysak, bugün de bu genç arkadaşlarımızın arkasında olduğumuzu malum kesimlere duyurmak istiyoruz. Basının özgürlüğü ve haber alma hakkına tecavüz eden şehir eşkıyaları bu saldırının hesabını verecektir” diye sert konuştu.


 Editör :  Medyad

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Medyad

 Kategori  Güncel Haber

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 


 

 

         Köşe Yazıları

MEDYAD

MEDYAD ¬
BASIN KANUNU
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 

SEÇİM ANKETİ 2014

Medyad Anket
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
23%
BBP - Büyük Birlik Partisi
1%
BDP- Barış ve Demokrasi Partisi
2%
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
12%
DP - Demokrat Parti
1%
DSP - Demokrat Sol Parti
7%
DYP - Doğru Yol Partisi
0%
İP - İşçi Partisi
0%
LDP - Liberal Demokrat Parti
1%
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
52%
SP - Saadet Partisi
1%
TKP - Türkiye Komünist Partisi
1%

ANKET SONUÇLARI
Ankete 773 kişi katıldı


TARSUS MEDYA LİSTESİ | BASIN KANUNU | MERKEZ BİNAMIZ | MİSAFİRLERİMİZ | Güncel Haber | Medya Haberleri | Spor Haberleri | Teknoloji Haberleri | Gizlilik Politikası

     © Copyright - 2006-2014 Çilem Haber - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.